Світовий конгрес українців занепокоєний ситуацією у Криму

173
Світовий конгрес українців заявив, що занепокоєний ситуацією в анексованому Криму, де Росія знищує українську та кримськотатарську мови.

Світовий конгрес українців занепокоєний ситуацією у Криму
Прес-служба Світового конгресу українців повідомила, що організація мала під час святкування Міжнародного дня рідної мови у штаб-квартирі ООН у США презентувала доповідь на тему «Переслідування рідної мови і порушення культурних прав в окупованому Криму − передає Радіо Свобода. 
Оскільки Україна змушена захищати свій суверенітет і територіальну цілісність, українська і кримськотатарська мови стали головною метою для російського агресора, який намагається знищити культурну самобутність місцевого населення на окупованих територіях. Українські та кримськотатарські школи були закриті, підручники з вивчення української мови замінили на підручники з вивчення російської, а навчання рідною мовою на цих територіях зазнає переслідувань, − зазначив представник організації. 
Відповідно до Конституції Республіки Крим, на території півострова декларується три державні мови: українська, російська та кримськотатарська. Реальна ситуація ж є такою, що влада окупанта поступово зменшує в навчальних закладах години вивчення української та кримськотатарської мов після анексії Криму, офіційною датою початку якої є 20 лютого 2014 року. 

Коментарi

Коментарiв