МОЗ констатував завершення епідемії грипу

256
Під час брифінгу виконувач обов’язків голови Державної санітарно-епідеміологічної служби Святослав Протас повідомив, що в Україні завершилася епідемія грипу.

МОЗ констатував завершення епідемії грипу

«У нас приємна новина − епідемія грипу офіційно завершена. Аналіз ситуації показав, що ні в одній із областей України показники захворюваності не перевищують епідеміологічних порогів», − повідомив Протас.

Він підсумував, що епідемія грипу у країні тривала близько місяця, в цілому зафіксовано понад 300 летальних випадків. Попри позитивні звіти експертів, у декількох областях України й досі підвищений рівень захворюваності, в кількох десятках навчальних закладів досі не відновлено навчання − інформує 112.
Наголосимо, що найкритичнішою ситуація була території тимчасового окупованого Донбасу у зв’язку з нестачею ліків і неможливістю вчасно отримати медичне обслуговування. Протягом грудня минулого року з симптомами ОРВІ до лікарень там звернулося майже 200 тисяч осіб. Станом на 5 лютого у так званій ДНР було зафіксовано понад 500 летальних випадків від грипу й подальших ускладнень. 
Експерти підкреслюють, що у таких катастрофічних показниках винні ватажки псевдореспублік, які перед епідемією не подбали про забезпечення доступу мирних мешканців до послуг лікарів, незважаючи на свої обов’язки. Терористи категорично заперечували факт перевищення епідеміологічного порогу в регіоні, у зв’язку з чим українська сторона й міжнародні організації не могли надати допомогу місцевому населенню. Згідно з неофіційною інформацією, керівництво бойовиків у цій ситуації керувалося вказівками своїх кураторів із Російської Федерації.

Коментарi

Коментарiв