У Сирії набуло чинності перше значне перемир’я

174
Опівночі 27 лютого 2016 року в Сирії набуло чинності перше значне перемир’я після 5 років війни і 250 тисяч жертв.

Кореспонденти агентства AFP повідомили, що дотримання перемир’я зафіксовано в передмістях Дамаска й Алеппо. Тим не менше, напередодні його оголошення, російська авіація посилила бомбардування контрольованих опозицією населених пунктів.
Центр моніторингу за дотриманням прав людини в Сирії повідомив, що режиму тиші дотримуються на півночі провінції Латакія й у центральних провінціях Хама й Хомс, проте конфлікт не припинили урядові війська та представники терористичних груп «Ісламська держава» і «Фронт-ан-Нусра», оскільки на них не поширюються домовленості про перемир’я. Сутички також продовжили ісламісти з курдськими формуванням.
Нагадаємо, 22 лютого цього року Російська Федерація і США домовилися про припинення вогню між сирійськими військами й силами поміркованої опозиції з 27 лютого.
Зазначимо, війна в Сирії вже вийшла за рамки поняття «громадянська», оскільки її учасників підтримують зовнішні сили. Зокрема, Російська Федерація надає підтримку війську Башара Асада, американська влада ж підтримує опозицію.

Коментарi

Коментарiв