Україна виявилася одним із лідерів щодо скарг у Європейському суді

270
Представник Вищої ради юстиції повідомив, що нині Україна є одним із лідерів за кількістю повторних скарг у Європейському суді з прав людини.

Незважаючи на те, що 96% скарг визнається судом неприйнятними, нині на розгляді суду перебуває майже 15 тисяч заяв проти України, близько 9 тисяч із яких щодо невиконання рішень ЄСПЛ. Серед інших поширених категорій − скарги громадян на тривалість судового розгляду, необґрунтоване або тривале утримання особи під вартою, застосування тортур, неналежне поводження або покарання,  − цитує 112 учасника зустрічі делегації Вищої ради юстиції з суддею від України у ЄСПЛ Ганною Юдківською. 
На думку європейських експертів, така статистика є доказом того, що процес імплементації Конвенції про захист прав людини й основних свобод на національному рівні відбувається занадто повільно.
Крім того, це є свідченням того, що в Україні надзвичайно низькими темпами відбувається процес реформації і запровадження європейських стандартів. Українських суддів у ЄСПЛ закликали активізувати роботу над розвитком національної правової системи згідно з вимогами Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, аби українці мали змогу вирішувати свої проблеми у цій галузі на національному рівні.

Коментарi

Коментарiв