У Туреччині полісмени застосували силу проти мітингувальників

195
Стамбульські полісмени використали сльозогінний газ і гумові кулі при розгоні мітингувальників, які організували акцію проти насильницького захоплення газети опозиційних сил «Zaman».

5 березня силовики заблокували збори прихильників видання, встановивши барикади. Редакція газети лише через кілька годин після штурму полісменів змогла відновити свою роботу. Радіо Свобода підкреслює, що це відбулося згідно з рішенням суду.
Керівництво Європейського Союзу й американська влада вже відреагували на ці події, засудивши тиск на свободу слова в Туреччині. Представник Державного департаменту Штатів Джон Кірбі наголосив, що напад силовиків на редакцію «є останнім у серії тривожних судових і правоохоронних заходів, ухвалених урядом Туреччини, щодо утиску ЗМІ й інших його критиків».
Комісар із питань розширення Євросоюзу Йоґанес Ґан заявив, що захоплення офісу видання змушує ЄС сумніватися у прогресі Туреччини в інших царинах. Він також закликав турецьку владу поважати свободу слова в державі.
«ЄС неодноразово підкреслював, що Туреччині потрібно поважати і підтримувати високі демократичні стандарти і принципи, в тому числі свободи засобів масової інформації», – підкреслив Ґан.

Коментарi

Коментарiв