Перехід на зимовий час: коли перевести годинник і як адаптувати організм

516
Експерти пояснили, як правильно адаптуватися через перехід на зимовий час

2017 року перехід на зимовий час в Україні заплановано на 29 жовтня: о 4 годині ранку стрілки годинника потрібно буде перевести на одну годину назад.

Переведення годинників може погіршити фізичний стан через стрес, який відчуває організм від зміни часу. Про це пише НВ.

Ось, що потрібно знати про потенційні небезпеки.

1.Низка досліджень показали, що перші дні після переведення стрілок на зимовий час різко зростає кількість інфарктів і самогубств. Перша пов’язана зі зміною тривалості сну. Уникнути небезпеки можна, спробувавши плавно підлаштувати свій режим дня під перехід на зимовий час.

  1. Самогубства є наслідком загострення сезонної депресії. Його викликає скорочення світлового дня і відсутність сонячного світла під час пробудження. Якщо ви схильні до депресії, постарайтеся максимально скоротити кількість стресових ситуацій у своєму житті, адже будь-яка з них може зіграти роль «спускового гачка».
  2. Згідно зі статистикою, в перший день після переведення стрілок на годину назад зростає кількість дорожньо-транспортних пригод. Якщо ви відчуваєте, що схильні до стресів і в цілому схильні нервувати від браку сну, постарайтеся не сідати за кермо.
  3. Найкращий спосіб захистити від негативних наслідків переведення стрілок годинника на зимовий час є сон. За кілька днів до переведення годинників краще почати лягати спати раніше. Хоча б на 15 хвилин. Крім того, у цей період рекомендується уникати денного сну і пити каву в другій половині дня.
  4. Поживний сніданок і прогулянка відразу після того, як сонце зійде, допоможуть «увімкнути2 в організмі потрібний час, оскільки через пробудження в темряві циркадний ритм організму порушується. А від цього ритму безпосередньо залежить робота імунної системи.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв