Україна стала єдиною державою в Європі, територія якої щороку збільшується

513
Україна – єдина держава в Європі, яка постійно росте через ситуацію з Дунаєм

Щороку територія України збільшується у зв’язку з тим, що мул із річки Дунай намиває по кілька гектарів нового суходолу. Про це повідомляє ТСН.

За словами Михайла Жмуда, мешканця містечка Вилкове Одеської області, яке називають «українською Венецією», у дельті Дунаю свого часу ходили великі кораблі, а тепер плавають лише маленькі човники, які можуть сісти на мілину посеред річки.

«В Очаківському рукаві води стало на 60% менше – річка міліє та оголює землю. П’ять-шість років цьому острову – рівно там, де зараз острів, ходили великі судна», – підкреслив чоловік.

Острови посеред Дунаю з’являються завдяки мулу, а його річка приносить до місцевих берегів 80 мільйонів тонн щороку.

«Україна – єдина держава в Європі, яка постійно росте. За останні роки територія держави збільшується на 6-8 гектарів природним шляхом. Нещодавно навіть довелося переносити позначку нульового кілометру на місці впадіння Дунаю в Чорне море на 20 метрів далі», – заявили журналісти.

Більше того, у зв’язку з таким змінами у дельті Дунаю з’явилися нові види тварин. Зокрема, біологи тут помітили мшанку, яка є гостем із Тихого океану, та шакала, що мігрував до України з Балкан.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв