РФ визнали винною в порушені прав ВІЛ-інфікованих

171
15 березня цього року Європейський суд із прав людини ухвалив рішення про визнання уряду РФ винним у порушенні прав ВІЛ-інфікованих осіб.

ЄСПЛ звинуватив уряд Російської Федерації в порушенні прав ВІЛ-інфікованих іноземців на території РФ, у яких є сімейні відносини з громадянами Росії. Зокрема, громадянин Молдови Михайло Новрук не зміг працевлаштуватися в РФ у зв’язку з виявленою в нього ВІЛ-інфекцією 2010 року. Із 2005 року він одружений із громадянкою Росії, разом із якою вони виховують 10 дітей. Суд зобов’язав російську владу виплатити йому компенсацію в розмірі 17 тисяч євро.
Заяву Новрука до Європейського суду з прав людини підтримали також громадяни України, Узбекистану, Казахстану й Молдови. Міграційні служби Російської Федерації визнали їх перебування на російських територіях «небажаним» у зв’язку з виявленою хворобою.
Кожному з позовників російська влада зобов’язана виплатити компенсацію в розмірі 15 тисяч євро. 
Нагадаємо, минулого року Конституційний Суд РФ затвердив рішення про те, що діагностування ВІЛ-інфекції у громадян інших держав не може бути підставою для їх депортації.

Коментарi

Коментарiв