Для протидії тероризму в ЄС потрібно збільшити інвестиції в безпеку, − експерт

209
Співдиректор програм зовнішньої політики і міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник прокоментував вибухи, що нещодавно відбулися у Брюсселі, столиці Європейського Союзу.

Нагадаємо, 22 березня 2016 року у Брюсселі відбулося кілька вибухів, унаслідок яких загинуло більше 30 осіб, іще кілька сотень громадян отримали поранення. Інцидент відбувся неподалік від штаб-квартири НАТО.
«Важко давати оцінку роботі бельгійських спецслужб, але буквально за кілька днів до серії терактів у Брюсселі була успішно проведена операція затримання одного з винуватців і організаторів теракту в Парижі Салаха Абдеслама. Швидше за все, він був не просто терористом − за ним стояла ціла терористична мережа», − висловив думку Мельник.
Він також припустив, що брюссельські теракти міг організувати саме Абдеслам, хоча виконавцями були вже інші терористи. За словами експерта, ця ситуація свідчить про серйозність проблеми й необхідність збільшення інвестицій у галузь безпеки задля мінімізації загрози.
«На рівні риторики є розуміння того, що інвестиції у європейську безпеку були недостатніми. Потрібно чекати, що найближчим часом дійсно будуть розроблені якісь рішення щодо збільшення фінансування спецслужб, поліпшення системи координації і системи обміну розвідувальними даними. Тобто це очевидна необхідність і, мабуть, найбільш очікувана резолюція», − наголосив Мельник.

Коментарi

Коментарiв