Україна пасе задніх у рейтингу країн Східного партнерства

237

У Брюсселі представили  Індекс європейської інтеграції країн «Східного партнерства» (СхП). У документі аналізується прогрес кожної з країн СхП за 2015-2016 роки. Висновки для Києва невтішні – Україна значно відстає від Молдови та Грузії в кількох категоріях. Про це пише Європейська правда.

В одному з двох оцінювальних блоків через низькі результати у категорії «Громадяни в Європі» Україна посіла третє місце, пропустивши вперед Грузію та Молдову, а у іншому виявилася другою, нехай навіть із мінімальним відставанням від Кишинева.Разом з тим Україна є лідером серед країн «Східного партнерства» за такими показниками, як свобода слова та зібрань і незалежність судів. Крім того, наша країна отримала найвищий бал серед шести країн СхП у категорії «міжнародна безпека, політичний діалог та співпраця».

Україна також є регіональним лідером у категоріях «секторальна співпраця та торговельні потоки» та «адаптація до норм ЄС».

Водночас за показником наукових та культурних обмінів Україна разом із Азербайджаном відстає від усіх інших країн регіону.

«Це пояснюється, зокрема, неспівмірністю коштів на наукові та культурні обміни, які виділяє ЄС на душу населення для України у порівнянні з іншими, меншими країнами «Східного партнерства», – йдеться у статті.

Крім того, Україна та Молдова пасуть задніх серед країн СхП за показником сприятливості умов для бізнесу.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв