Півсотні стрічок і рекордні касові збори: Іллєнко відзвітував про роботу Держкіно 2017 року

391
Пилип Іллєнко: важливо зберігати тенденцію до підтримки української культури та українського кіно

Минулого року Держкіно надало з бюджету на виробництво фільмів 488 600 гривень. Зокрема, 2017-го в Україні завершилося виробництво 47 фільмів, з них 17 повнометражних ігрових стрічок. Про це розповів голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко, якого цитує Громадське.

Лідерами касових зборів стали «Кіборги», які зібрали у прокаті 22 685 322 гривні. Наполовину фільм профінансувала держава. «Кіборги» встановили рекорд за касовими зборами українського кіно – стрічку подивилися понад 310 тисяч глядачів. Друге місце – у «Сторожової застави». Фільм зібрав у прокаті майже 19 мільйонів гривень (18 929 964). На третій сходинці «Червоний» з 3 049324 гривень.

Вже у 2018 за підтримки Держкіно у прокат вийшов документальний повнометражний фільм «Міф» про співака Василя Сліпака, який загинув на сході України під час виконання бойового завдання.

Впродовж 2017 року Держкіно заборонило демонстрацію на території України 66 фільмів (серед них і серіали). Серед причин – виробництво фільмів після 2014 року фізичними та юридичними особами Російської Федерації, участь у виробництві осіб, які становлять загрозу національній безпеці України.

У 2017 році Держкіно підтримало прем’єрні покази та вихід в прокат 13 фільмів, серед них – створені без підтримки Держкіно: «Jamala.UA», «Час хризантем», «Воїни духу» і «Рівень чорного». Найбільше фінансової підтримки отримав фестиваль «Молодість» –понад 1 мільйон гривень.

За минулий рік Держкіно провело один конкурсний відбір, було подано 289 проектів, за результатами відбору в програму виробництва включено 78 фільмів.

«Це рекордні для нас цифри. Ми мали проблему – встигнути прочитати та оцінити проекти в ті терміни, які було встановлено, адже ніхто не очікував, що буде така кількість проектів фільмів», – зазначив Іллєнко.

За 2017 рік Держкіно профінансувало 62 компанії – 20 з них отримали фінансування від держави вперше. Найбільше коштів Держкіно надало компанії «Ganza Film» – понад 36 мільйонів гривень.

«Важливо зберігати тенденцію, яка є сьогодні у держави, до підтримки української культури та українського кіно», – наголосив очільник Держкіно.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв