Біткоін вже замінив банківську систему. Тіньова економіка.

745
Біткоін на міждержавному оптовому ринку.

Про біткоіни говорять дуже багато. Про реальну економіку на біткоінах знають одиниці.

У місті М є ринок. Територія розміром з маленьке місто. Офіційно там близько 30 тисяч китайців. Неофіційно – понад 200 тисяч. Живуть вони всі прямо там, за територію не вилазять. Їх не видно і не чутно. Китайці не вмирають. Якщо хтось помер, то звільнився його паспорт. За документами цієї людини продовжує жити інша особистість.

Колись в країні йшла потужна боротьба з переведенням коштів у готівку. На ринку готівки накопичувалось багато. Туди заходили силовики, вигрібали невраховану готівку. Після цього тиша.

Товари з Китаю в М везуть близько тисячі різних логістичних компаній. Всі ці товари потрапляють на три основних оптових ринки. На територіях ринків і поруч знаходяться гігантські склади з морськими контейнерами. З цих місць товар розходиться далі, на територію всієї країни. Роблять нашивки різних брендів, товар потрапляє в магазини. Це все те, в чому ходить велика частина країни. Майже весь китайський товар ввезений із заниженням вартості. Тобто, це сірий імпорт. Нічого страшного в цьому немає. Так працює система, яка влаштовує всіх.

Раніше для оплати криво ввезеного товару китайці використовували сірі банківські послуги. У китайців скупчувались невраховані готівкові кошти. Готівку віддавали банкірам. Банкіри відправляли гроші зі своїх фірм в банках на фірми китайців, в Гонконг.

У 2013 році купу банкірів пересаджали, у банків відняли ліцензії. Сірі банківські операції затиснули. Вартість і складність відправки грошей в Китай зросла в рази. У китайців виник великий дефіцит банківських послуг.

З середини 2017 року китайці перестали продавати готівкові кошти. Ціна готівки почала різко зростати, тому що китайці були значущим постачальником.

Куди поділась китайська готівка? Товари як і раніше їдуть. Продаються. Кас ніде немає, готівка все така ж неврахована. Начебто, нічого не змінилось. Але готівки немає.

Китайці просто змінили спосіб відправки грошей. Замість банківських операцій вони почали скуповувати весь доступний в країні біткойн. Біткоін переводився в Гонконг. Там його елементарно і миттєво перетворюють в готівку. Закуповується новий товар. Таким чином, китайці скасували в своїй системі потребу в банківських операціях між країнами.

На біржі біткоїну “локалбіткоін” з’явились дуже дивні акаунти: з літа 2017-го вони тільки купують біткойн. Сума покупок – вже понад 20000 біткоінов на кожному обліковому записі. Біткоіни, ці акаунти не продають. Припустимо, акаунт один. А гроші приходять з тисяч різних рахунків фізичних осіб. Ці особи – дроп. Вони отримують разову або постійну плату за використання свого банківського рахунку. Ціну на локалбіткоінс вони стабільно тримають найвищу. Хто ці акаунти? – Це китайці.

Китайці завжди готові купити біток у будь-якому обсязі і за готівку.

Аналогічні процеси відбуваються і в інших країнах, куди масово в сіру завозять китайські товари. Сюди входять всі країни СНД. Близький Схід. Африканський континент. Латинська Америка.

Біткоін – це можливість для виробника товарів піти від банківського контролю. Світом гроші літають через централізовану банківську систему. Якщо раніше за біткоін продавали зброю, наркотики та повій, то тепер це також і засіб обслуговування нормального китайського експорту.

Абсолютно все, що Ви побачите на подібному ринку, куплено за біткоіни. Тому, задавати питання: “А хіба за біткоін можна купити щось реальне?” не зовсім коректно. Насправді, більшість людей одягнені в речі, куплені за біткоін. Просто платили не вони особисто.

Біткоін вже увійшов в світову економічну систему, тільки з чорного входу. Заразив її свободою і простотою економічних розрахунків між покупцем і продавцем.

Якщо Ви ще не приймаєте оплату у біткоіні або не запитуєте про можливість оплатити біткоіном – Ви відсталий дикун, який використовує черепашки замість золота.

Джерело: 

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв