Zen Antipop: Користуватися будь-якими російськими сервісами та продуктами – те саме, що пити з калюжі з мікробами

790
ФСБ дуже сильно потребує чогось нового для слідкування за нами

А зараз — хвилинка теорії змови

Поки чи не весь інтернет (але переважно рунет та уанет) радісно знущається з російських держорганів, які начебто поборюють російський мессенджер #Telegram, а по факту блокують мільйони IP-адрес таких ключових міжнародних ресурсів як Amazon та Google; поки українські ЗМІ активно рекламують власні “канали в Telegram”, втягуюючи в користування цим російським сервісом мільйони нових українських юзерів; словом, поки триває ця безкоштовна для пана Дурова та його чергового продукту піар-кампанія (попередній його продукт — ВК — нагадаю, було заблоковано в Украіні минулого року); отож поки це все відбувається, розгляньмо декілька фактів:

1. Не весь трафік в Телеґрамі шифруються за допомогою end-to-end шифрування. Натомість в таких західних месенджерах, як WhatsApp, iMessage, Wire, Line та Signal, а в також українському MilChat, шифрується ВСЕ й за замовчуванням. Крім того, весь архів повідомлень Телеґрам зберігається не на кінцевих користувацьких пристроях, як це заведено у справді захищених месенджерах, а у лише відносно зхищеній “хмарі”, до якої мають доступ адміністратори сервісу.

2. Російський Телеґрам використовує пропрієтарний (власної розробки та частково закритий для інших) алгоритм шифрування, тому насправді ніхто з незалежних експертів не може цілком перевірити, як саме він працює і чи