Банки масово блокують платіжні картки українцям

1034
Українцям масово блокують банківські картки

Кілька банків почали блокувати платіжні картки українців. Їх обіцяють розблокувати, коли клієнт надасть паспорт та ідентифікаційний код.

Про це повідомляє Вголос.

Клієнти різних банків масово скаржаться, що несподівано для себе виявили, що їхня платіжна картка заблокована. Зокрема, про це повідомляють клієнти «Укргазбанку», «Ощадбанку» і «ПриватБанку».

У випадку з «ПриватБанком» клієнти стверджують, що отримували повідомлення з проханням прийти в банк заздалегідь або відправити скан копії необхідних документів online. Інші ж банки питання повідомлення своїх клієнтів, мабуть, просто не ставили.

В «Укргазбанку» журналістам підтвердили, що дійсно почали перевірки своїх клієнтів. Але наголошують, що це не їхня забаганка, а вимога НБУ.

«У зв’язку з постановою №417 ми повинні щорічно перевіряти дані клієнтів. Тому, якщо людина не з’явиться в банк, ми дійсно заблокуємо її рахунок», – зазначили в «Укргазбанку».

Про відповідну перевірку повідомили ще в кількох банках.

За словами радника президента Асоціації українських банків Олексія Куща, вимога НБУ про перевірку клієнтів набула чинності ще у 2015 році, але зараз банки почали активніше її виконувати: «Однією з причин, яка змусила фінустанови активно перевіряти своїх клієнтів, стала боротьба з «дропами» і фейковими ФОП (фізична особа-підприємець). Останнім часом ці явища набули широкого масштабу».

Дроп – це сленґова назва людей, які продають злочинним угрупованням свої банківські карти (разом із SIM-картою) і право на їхнє використання.

Нарівні з цим, за словами Олексія Куща, в Україні активно продають «фейкові ФОП».

«Принцип схеми такий самий, як і з банківськими картами. Людина оформляє на себе ФОП і пише довіреність про передачу прав на здійснення всіх операцій, включаючи банківський рахунок», – підсумував радник глави АУБ.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв