Російські хакери готують масовий удар по Україні на державне свято – кіберполіція

393
За словами Демедюка, деякі українські компанії не потрудилися очистити свої комп'ютери після атаки NotPetya

Хакери з Росії заражають українські компанії шкідливими програмами, щоб створити так звані backdoors для масштабного скоординованого удару. Про це заявив очільник кіберполіції України Сергій Демедюк – передає Reuters.

За його словами, хакери інфікують компанії в різних галузях, зокрема банки або підприємства енергетичної інфраструктури.

«Структура шкідливого програмного забезпечення свідчить про те, що люди, які стоять за ним, хочуть активувати його в певний день», – зазначив Демедюк, додавши, що українська кіберполіція співпрацює з іноземними агентствами для виявлення хакерів.

Із початку 2018 року поліція виявила поширення різними шляхами вірусів, призначених для того, щоб вразити Україну. До них відносяться фішингові листи, відправлені з легітимних доменів державних установ, чиї системи були зламані, або з підроблених вебсайтів, які імітують вебсайти реальних державних органів. Поліція виявила, що хакери розповсюджують шкідливі програми, які розділені на різні компоненти і відправлені з різних джерел, щоб зробити їх непомітними для антивірусного програмного забезпечення. Потрапляючи на один пристрій ці блоки об’єднуються під шкідливу програму.

«Аналіз виявленого шкідливого програмного забезпечення та цілеспрямованість їх атак на Україну дають підставу припускати, що все це робиться під якийсь конкретний день», – підкреслив очільник кіберполіції.

Також він висловив побоювання, що нова атака може статися уже в цей четвер: «День Конституції – або в День незалежності в серпні. Все, що ми зараз спостерігаємо, що робиться з такою ж масштабністю, як NotPetya: з масовою підтримкою і масовим забезпеченням впровадження, на високому організаційному рівні, який звичайний хакер не здатний зробити. Це підтримка рівня держави – дуже дорога і дуже синхронна. Без допомоги державних органів це неможливо».

«Ми зараз говоримо про Російську Федерацію. Все, що ми бачимо, все, що ми перехопили за цей період – 99% сліди йдуть з РФ», – зауважив Демедюк.

Більше того, за його словами, деякі українські компанії не потрудилися очистити свої комп’ютери після атаки NotPetya, їх машини все ще заражені вірусом і можуть бути використані для нового удару.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв