Олександр Кочетков: Щоби боротися за перемогу на виборах президента, необхідно щонайменше $150 млн

254
Олександр Кочетков, політолог

ПЕРША КОСМІЧНА ДЛЯ НОВИХ ЛІДЕРІВ.

У зв’язку з безперервним потоком нових лідерів, поява яких, звичайно ж, чудова, але безнадійна, хочу поділитися політтехнологічними азами.

Ми починаємо роботу з потенційним кандидатом із вивчення трьох параметрів.

Перший – впізнаваність. Із цим все зрозуміло, причому, впізнаваність може бути не чисто політичною, але тією, яку в політичну можна трансформувати.

Другий – довіра. По суті, це такий інтегральний показник симпатії до кандидата, який ще нічого грандіозного не зробив, але громадяни чомусь сподіваються, що він зможе. Або навпаки, зробив, і люди вірять, що продовжить  у тому ж дусі.

Третій – власне президентський рейтинг. У ньому виборці якимось чуттям визначають для себе, наскільки кандидат здатний реально перемогти на виборах.

Відповідно, у кандидатів завжди найбільший індекс впізнаваності, істотно нижче йде рейтинг довіри, аж до негативного, потім ще нижче – президентський рейтинг. Наприклад, після першої каденції на посаді міністра МВС 2007 року Юрій Луценко мав впізнаваність 72%, довіру 37%, президентський рейтинг 7%. Це дуже хороші цифри, не дивно, що Президент Ющенко затягнув Луценка на перший номер парламентського списку «Нашої України».

Якщо у кандидата впізнаваність менше 30% – це не кандидат. Яким би чудовим громадянином і людиною він не був. Із довірою складніше. Громадяни можуть не довіряти кандидату, ось як Петру Порошенку, наприклад, але все одно він має пристойний президентський рейтинг, оскільки усі розуміють, що у нього залишаються можливості на виборах перемогти.

Усі параметри можна нарощувати при наявність ресурсів – медійних, організаційних та інших. Але в кінцевому підсумку все зводиться до грошей, так як ефір, промо-кампанія та інше купуються.

Так ось. Якщо починати майже з нуля за всіма трьома показниками, то для того, щоб помітно засвітитися на виборах президента, треба мати 3-5 млн доларів. Щоб реально боротися за трійку лідерів – 50 млн. І щоб боротися за перемогу – 150 млн. Мінімум! Зрозуміло, якщо кандидат стартує не з нуля, то цифри витрат зменшуються. Власне, в цьому сенс спроб затягнути на вибори Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського, у яких прекрасна впізнаваність і непогана довіра.

А тепер – головне. За решту 9 місяців до виборів навіть я, з моїм майже тридцятирічним досвідом в політиці, не бачу, як ЕФЕКТИВНО витратити 100-150 млн доларів, необхідні для повноцінної розкрутки нового, абсолютно свіжого кандидата до рівня боротьби за перемогу. Тривіально не вистачає часу!

А засвітитися з прицілом на майбутнє – хоч греблю гати.

Висновки робіть самі.

P.S. Перша космічна – це швидкість, при досягненні якої об’єкт уже не падає на землю і, відповідно, не згорає в атмосфері.

Джерело: Олександр Кочетков

Постійне посилання

 

Коментарi

Коментарiв