Віктор Небоженко: В очікуванні поцілунку Трампа і Путіна в Гельсінкі

301
Директор служби «Український барометр», політолог Віктор Небоженко

Головна проблема Трампа і Путіна у тому, що вони не вірять один одному. Крім того, і той і інший більше блефують, ніж можуть зробити. Але найголовніше, що по відношенню до України ні у Трампа, ні у Путіна, у нашій країні, немає потужного позитивного політичного засобу, щоб виконати свою обіцянку. І Росія, і США можуть лише стримати один одного в Україні, але не перемогти. Тому, ніхто в Україні нікому нічого не буде віддавати. Обидві сторони зацікавлені в фіксації геополітичної нічиї в Україні. Принаймні до результатів президентських виборів 2019 року в Україні.

Поки обидві сторони – США і Росія – не будуть рухатися вперед в Україні, а й свого не віддадуть. Занадто багато сил витрачено тією і іншою стороною. Тому, до і після зустрічі Трампа і Путіна, чуток і припущень буде багато, але справ – мало.

Однак це не означає, що зустріч Трампа і Путіна буде порожнім, чистим піаром. У кожної сторони є свої важливі цілі. Мета президента США Трампа – за всяку ціну посварити Росію з Іраном. А також посварити ЄС із Росією. І навпаки, надзавдання Путіна – розхитати євроатлантичну єдність США і Європи. А також забезпечити, всупереч інтересам США, ефективну взаємодію Туреччини, Ірану і Росії на Близькому Сході. Усі інші питання американсько-російських відносин будуть вирішуватися в залежності від результатів зустрічі в Гельсінкі.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв