Віктор Лешик: Комуністи і їхні наступники зробили наші міста сірими і безликими

295
Віктор Лешик, журналіст

Один із незаперечних злочинів комуністів і їхніх наступників хочеться згадати саме у Міжнародний День Архітектора. Хрущовські гоніння проти «архітектурних ізлішеств» призвели до абсолютного обезличення наших міст і містечок. І зараз, коли ти стоїш у центрі Миргорода чи Самбора, все абсолютно однаковісіньке: паралелепіпед колишнього райкому, металопластикові коробки Приватбанку, Сільпо або Фуршет, Нотаріус і салон по продажу мобілок….

А між тим на Заході саме 20 століття часто називають століттям інженерів і архітекторів. У цей День згадаю про одного з геніїв-мислителів архітектури – американця Б. Фуллера.

«Дев’яте небо» (англ. Cloud nine) – повітряні житла, запропоновані Бакмінстером Фуллером. Фуллер припустив, що ці житла можна виготовляти у вигляді гігантських геодезичних сфер, що дасть їм можливість левітувати за рахунок нагрітого повітря. Геодезичні сфери (структури з трикутних компонентів, що покривають поверхню сфери) стають усе міцнішими зі збільшенням розміру, оскільки вони перерозподіляють напругу по усій поверхні. Це теоретично дозволяє будувати сфери колосальних розмірів, літаючі міні-міста з населенням в декілька тисяч чоловік. Подібні «дев’яті небеса» могли б стояти на прив’язі, або могли б вільно рухатись, або мігрувати залежно від кліматичних і інших умов довкілля.

Джерело: Віктор Лешик

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв