Віктор Лешик: Що спільного між Путіним і Трампом

281
Віктор Лешик, журналіст

І все ж головна подія цих днів буде в Гельсінкі. Трамп-Путін. Хочу написати, що їх об’єднує. Навіть не стільки їх, як важливі фінансово-кланові угрупування Росії та США.
І Путін, і Трамп висловлюють інтереси груп, які хочуть повного і безумовного доступу до ринку Європейського союзу. На цьому початковому пункті вони однодумці.

Публічна риторика, яка використовується цими двома, розрахована на людей абсолютно позбавлених знань, як про історію Європи 20 століття, так і про історію ЄС конкретно. Дві світових війни були породжені саме на нашому континенті. Після 1945 року були здійснені колосальні зусилля з боку США і європейських лідерів, щоби вибратися і знову не впасти в прірву нової війни. З кінці 50-х і США і В.Британія всіляко заохочували країни західної Європи до економічного зближення. З’явився перший Союз вугілля і сталі, який робив ринок відкритим для провідних європейських країн. Переможці війни на Заході тішилися з того, що більше не треба шукати гроші для нового плану Маршала, аби рятувати зубожілу повоєнну Європу. Економіка Німеччини, Франції, Італії, Нідердандів, Великої Британії набирали потужних обертів. І все це під ракетно-ядерною парасолькою США, яка і є ядром НАТО. Понад те. США ревно слідкували, щоб у колишніх військових супротивників не з’являлися власні військові потуги. За це і за сильну інтеграцію економічну Трамп зараз і дорікає. Він фактично вимагає абсолютного доступу до ринку ЄС, фактично на правах країни ЄС. І аргументує тим, що зі США був план Маршала і США витрачаються більше всіх на ракетно-ядерну парасольку. Європейський же бізнес через своїх політиків рішуче противиться урівнюванню в правах з американськими конкурентами. Робота над Угодою про Зону вільної торгівлі між США і ЄС заблокована.

Європейці насправді дуже стривожені. Вони руйнуються хвилями мігрантів, долають демографічну кризу, дипломатично і санкційно прагнуть погасити війну на Сході Європи і страшенно шоковані поведінкою Білого дому, який уже готовий публічно шмагати їх за те, чого раніше вимагав від європейців.

Путін і Трамп по своїй природі руйнівники. Інколи це добре. Але ні перший, ні другий не мають (принаймні публічно) нового плану для Європи. Картата, розірвана Європа породила дві світових війни. Що породить розшматований ЄС, атакований зі Сходу і з Заходу?

Джерело: Viktor Leshyk

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв