Олександр Кочетков: Що вище – політична ідея чи політик?

403
Олександр Кочетков, політолог

Різні шановні й не дуже діячі регулярно повідомляють мені, що ідея Суспільного договору – абсолютно чудова. Але оскільки цю ідею взяла на озброєння Юлія Тимошенко, то вони цю ідею підтримувати не хочуть.

У ситуації варто предметно розібратися.

Згадайте, коли Ігор Коломойський і Геннадій Корбан почали всерйоз боротися з «русскім міром», ніхто чомусь не згадував, що один з них – банкір-махінатор, а інший – рейдер зі стажем.

Спростимо модель.

Уявімо, що Юлія Тимошенко почала роздавати всім бажаючим по тисячі доларів. Просто так. Намети по всій країні: прийшов, підписався, що буде тобі суверенітет і незалежність України, сказав «Слава Україні!» і пішов витрачати. На що хочеш.

Багато б українців відмовилися від цієї тисячі баксів тому, що Тимошенко сміялася з Путіним, ходить у лабутенах і тому їй довіряти не можна? Вважаю, що далеко не всі.

Тобто ідея, яка реально цікавить суспільство, легко затьмарює особистість політика, який цю ідею просуває.

Новий Суспільний договір, якщо розібратися, пропонує кожному приєднався до співволодіння і співуправління країною, це значно більше, ніж горезвісна тисяча доларів, тому що СД забезпечує щомісячний гарантований дохід. СД – це жадані для нашого суспільства безпека, достаток і перспектива.

І тому СД зобов’язаний з легкістю перекрити будь-якого носія цієї концепції. Будь-якого! Всі ірраціональні антипатії! Треба тільки зуміти донести сенс концепції до максимальної кількості громадян. І тоді саме масовість носіїв ідеї СД стане головною гарантією його реалізації, оскілький того, хто спробує не виконувати або виляти, суспільство просто змахне зі свого шляху.

При цьому СД пропонує не гасла, а саме механізми, які можуть реалізовуватися зовсім різними виконавцями.

Але якщо СД не перекриває собою політиків, якщо персоналії виявляються вищими за ці ідеї, то значить ідея неадекватна суспільству, а українське суспільство – ідеї. І тоді ідею треба відкласти до кращих часів, не морочити голову ні людям, ні собі, і терміново перемикатися на самовиживання в умовах краху системи.

Джерело: Олександр Кочетков 

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв