Мер Львова закликав визнати місто зоною надзвичайної екологічної ситуації

295
Міський голова Львова Андрій Садовий закликав Президента України Петра Порошенка і Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана визнати місто і два села неподалік сміттєзвалища зоною надзвичайної екологічної ситуації.

У коментарі Zaxid.net міський голова Львова зазначив, що вмотивував своє прохання Законом України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації». Відповідно до документа, такий статус отримують території, де існує загроза життю та здоров’ю великої кількості людей або значна матеріальна шкода у внаслідок надмірного забруднення навколишнього середовища, руйнівного впливу стихійних сил природи чи інших факторів.
«Нині ми маємо дві головні проблеми. Перша – це ситуація на самому полігоні. Є загроза повторного зсуву і, відповідно, загроза для водойм із інфільтратами. Ми укріпили дамбу і тимчасово стабілізували ситуацію, але потенційна загроза для самої водойми і навколишніх сіл зберігається. Друга проблема – це вивіз сміття зі Львова. Тимчасово ми вирішили проблему і вивозимо сміття в інші міста області. Але це, наголошую, тимчасове рішення. Є громади, які з розумінням ставляться до проблеми Львова, а є такі, де одразу включаються політичні впливи. Стоїть питання про безпеку понад 700-тисячного міста. Ми отримали цей полігон у спадок від СРСР. Ми маємо чіткі плани, як вирішити ситуацію в комплексі, але потребуємо допомоги з боку держави», – наголосив Садовий.
Нагадаємо, 29 травня 2016 року неподалік Львова відбулася масштабна пожежа на Грибовицькому сміттєзвалищі – пожежники гасили полум’я близько 12 годин. Унаслідок цього відбувся зсув сміття, після чого троє рятувальників і еколог опинилися під завалами. Тіло останнього не знайшли й досі. Крім того, пошуки час від часу призупиняють, оскільки існує загроза повторного зсуву.

Коментарi

Коментарiв