В Україні процвітає нелегальна торгівля зброєю, – Der Spiegel

403
Журналісти німецького видання Der Spiegel констатували, що конфлікт на Донбасі призвів до процвітання нелегальної торгівлі зброєю в Україні та зростанню кількості злочинів у сусідній Росії.

У статті Беньямін Бідер нагадує, що нещодавно працівники Служби безпеки України повідомили про затримання громадянина Франції, який мав намір влаштували кілька масштабних терактів під час Євро-2016. Пізніше французька влада заявила, що затриманий, найбільш імовірно, є контрабандистом, який віз зброю тимчасово окупованого Донбасу. 
Журналіст наголосив, що українські правоохоронні органи майже кожного тижня заявляють про затримання на вокзалах пасажирів, у яких виявляють зброю. Часто серед цих осіб є військові й бійці добровольчих батальйонів. Він також зауважив, що Україна пояснює таку ситуацію «поганою дисципліною в армії і нестачею контролю за добровольчими батальйонами».
Крім того, контрабанда зброї охопила і прилеглі до окупованих територій України регіони Російської Федерації. За словами оглядача, РФ жорстко наказала бойовикам, аби передана їм зброя не поверталася до Росії, проте правоохоронні органи Ростовської області констатували збільшення кількості злочинів із застосуванням зброї на 12,5% протягом останнього часу.
Дзеркало тижня додає, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України зафіксувало завезення російського озброєння на «чорному ринку» в Донецьку. Таким чином терористи намагаються заробити на продажі наданої Росією зброї.

Коментарi

Коментарiв