Міносвіти змусить українських школярів навчатися 12 років

194
Міністр освіти й науки України Лілія Гриневич заявила, що з 2018 року школярі навчатимуться вже 12 років.

«Будуть нові стандарти змісту цієї освіти і нової української школи. Будуть презентовані методики викладання такої школи. Хочу сказати, що на території Європи «одинадятирічка» залишилася тільки у Росії, Білорусії і Україні, тобто ті три країни, які ще транслюють оцю пострадянську школу, яка орієнтована виключно на знання», − зауважила Гриневич.
Вона зауважила, що нинішні школярі все ще вчитимуться 11 років, у той час як першокласники 2018 року вже сидітимуть за партою 12 років. На думку глави Міністерства освіти, це допоможе Україні стати конкурентоспроможною державою в Європі.
«Орієнтовно 12 клас ми отримаємо у 2029-2030 навчальному році. Тому ті, хто сьогодні розповідає, як це дорого для України, запровадження дванадцятирічки, насправді або некомпетентні і не розуміють, яким чином діятиме план запровадження цієї школи. Тому що ми переконані, що у 2029-2030 році, коли є орієнтовні горизонти нашого можливого входження до ЄС, фінансово-економічна ситуація України повинна бути краща. Окрім того, якщо ми хочемо будувати інноваційну економіку, і якщо ми хочемо, щоб наші громадяни були конкурентоспроможними у європейському просторі, ми змушені давати їм якісну вищу освіту», − наголосила високопосадовець.
За її словами, створювати нову програму українській стороні допомагають польські фахівці, оскільки саме Польща нещодавно здійснила трансформацію структури школи, проте у процесі реформації візьмуть участь і фахівці з інших країн.
«Коли ми говоримо про нову українську школу, то основна її риса полягає в тому, що вона буде орієнтована не на обсяг якоїсь інформації, яку дитина повинна засвоїти за час здобуття загальної середньої освіти, а на формування ключових компетентностей для життя», − цитує ТСН Гриневич.

Коментарi

Коментарiв