IPHR офіційно підтвердила факт бомбардування Луганщини з території Росії

265
Правозахисники з International Partnership for Human Rights виявили прямі докази факту бомбардування низки населених пунктів Луганської області з території Російської Федерації влітку 2014 року.

У своєму звіті організація оприлюднила докази незаконного перетину кордону між Україною та РФ російськими найманцями. Крім того, правозахисники опублікували інформацію про факти обстрілу низки населених пунктів Луганщини, що здійснювали через кордон із місця розташування Збройних Сил Російської Федерації на території країни-агресора – передає DW.
Зокрема, в документа згадано про бомбардування населених пунктів Колесниківка, Комишне, Мілове й Побєда влітку 2014 року. Представники організації висловили сподівання, що звіт допоможе притягнути до кримінальної відповідальності тих осіб, які віддавали злочинні накази про обстріли.
«Ми показуємо факти перетину українського кордону військовими РФ, тобто живої сили, а також вертольотів та БТР. Відповідно до міжнародного законодавства – це ознаки міжнародного воєнного конфлікту. Тобто в даному випадку – прямої причетності до нього РФ», – наголосила координаторка польової місії IPHR в Україні Світлана Валько.
Вона також зауважила, що всі зібрані докази організація має намір передати до міжнародних судів із метою допомогти потерпілим від конфлікту захистити свої права.
Крім того, вона повідомила, що дослідження ґрунтувалося на свідченнях очевидців і постраждалих, а такої інформації, зібраної під час польових досліджень. Правозахисна організація також використала під час збору доказів супутникові знімки й інформацію, виявлену спостерігачами місії Організації з безпеки та співробітництва в Європі.

Коментарi

Коментарiв