Парламент значно посилив покарання за водіння у нетверезому стані

170
7 липня ВРУ ухвалила рішення про посилення адміністративної відповідальності за водіння транспортного засобу у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, а також  під впливом лікарських препаратів.

Українська правдаінформує, що за відповідний закон проголосувало 243 народних депутати України. Наприклад, якщо подій уперше притягається до відповідальності за водіння у нетверезому стані, він буде зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 10 тисяч 200 гривень, тобто 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Крім того, його буде позбавлено права керувати транспортним засобом на один рік.
Відповідно до закону, в тому разі, якщо водій уже вдруге вчинив правопорушення протягом року, він буде вимушений заплатити штраф у розмірі 20 тисяч 400 гривень із позбавленням права керування транспортними засобами на строк три роки і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі тисяча двісті неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
У тому разі, якщо коли водій удруге протягом року вчинить це правопорушення, з нього стягується штраф «у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 40 тисяч 800 гривень, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років і на інших осіб – накладення штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого».
«Ухвалення проекту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» (щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) сприятиме підвищенню дисципліни водіїв і рівню безпеки на дорогах та, як наслідок, зменшенню кількості ДТП в Україні.
Окрім цього, збільшення розміру штрафів за керування водіями транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння матиме безпосередній вплив на збільшення доходної частини державного бюджету України», – йдеться в пояснювальній записці до документа.

Коментарi

Коментарiв