Повернення в 90-ті: російська мафія активізувалась у Німеччині

183
Очільник Федерального відомства кримінальної поліції Ґольґер Мюнх заявив, що російська мафія серйозно активізувала свої сили в Німеччині.

10 липня 2016 року Мюнх повідомив, що російська мафія розпочала активну діяльність щодо збільшення власної присутності в Німеччині. Поліція ФРН уже попередила про ризик втрати мільярдів євро й удар по національній економіці у зв’язку з організованою злочинністю з РФ – інформує DW.
«Ми спостерігаємо динамічний розвиток російсько-євразійської організованої злочинності. Нині вона почала поширюватись на Захід», – зазначив глава Федерального відомства кримінальної поліції.
Він зауважив, що представники російської мафії не гребують «непопулярними» у їх «колег» типами правопорушень на кшталт крадіжок чи пограбувань магазинів. На його думку, одним із найбільш небезпечних явищ є «злодії в законі», тобто мафіозні лідери, які в Німеччині координують і збирають у свої групи не лише росіяни, але і грузини, абхази й туркмени.
Відповідно до інформації поліції, раніше у ФРН було близько 20-40 тисяч осіб, пов’язаних із подібними незаконними організаціями. За словами Мюнха, нині йдеться лише про приблизну «п’ятизначну цифру», оскільки групи мафіозі перебувають у тіні. Полісмен також наголосив, що мафія має міцні зв’язки, побудовані під час існування СРСР чи в німецьких в’язницях.
«8-10% в’язнів німецьких тюрем – російськомовні чи вихідці з Російської Федерації, близько 5000 осіб. Це значний «потенціал для рекрутингу» до мафії в Німеччині», – підсумував Мюнх.

Коментарi

Коментарiв