Повнолітні українці будуть вимушені платити за нові паспорти

268
Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що повнолітні українці повинні будуть платити за нові паспорти у вигляді ID-карток, а їх вартість встановлюватиме Кабінет Міністрів.

«Щодо ID-карток, то буде ухвалено окреме рішення уряду, коли закон набуде чинності. У Грузії за видачу картки вони встановлюють плату, виходячи з того, як швидко ви хочете її отримати. Якщо за одну годину, то це 100 доларів, якщо протягом 30 днів – близько 10 доларів», – цитує Укрінформ главу Міністерства юстиції.
Він також нагадав, що неповнолітні громадяни України отримуватимуть ці картки безкоштовно: «А для повнолітніх, які здійснюватимуть заміну паспорту за власним бажанням, зніматиметься відповідна плата, яка буде визначена урядом».
Високопосадовець наголосив, що ці зміни наближають Україну до європейських стандартів.
«Ми знаємо, що у нас багато дітей їздить на навчання за кордон і є можливість отримати паспорт у 14 років. Крім того, згідно з нашим цивільним законодавством, частина прав, які визначають дієздатність, виникають в українців з 14 років. Тому ми відійшли від радянської моделі, що паспорт видається у 16 років, а певні угоди ти можеш укладати з 14 років. І уніфікували та передбачили можливість видачі паспорта з 14 років», – зазначив міністр.
За його словами, законодавство передбачає можливість замінювати цю картку навіть кожен рік: «Як це відбувається, наприклад, в Естонії. Ти отримав ID-картку, вона десь стерлася або ти її зламав випадково, ти приходиш до будь-якого сервісного центру, платиш відповідний державний збір і тобі видають нову картку».

Коментарi

Коментарiв