Експерт пояснив, як українцям уберегтися від крадіжок на тлі зростання злочинності

298
Експерт із правоохоронної діяльності, полковник міліції Валерій Кур пояснив, чи можуть українці вберегтися від квартирних крадіжок на тлі значного зростання злочинності в державі.

«Лякає не сам факт збільшення росту злочинності в напрямку квартирних крадіжок в тому числі. Не поліпшення професіоналізації у злочинців. Злочинність не стала більш кваліфікованою. Злочинність стала примітивною, масовою тільки внаслідок того, що правоохоронні органи не протистоять. Держава не протистоїть», – наголосив Кур.
За його словами, зростання кількості квартирних крадіжок пов’язане з тим, що злочинці «не заморочуються» над структурою певної ієрархії чи спеціалізації: «Однаковою мірою такий злочинець може і зламати двері, і вбити, і катувати, і винести торгувати на ринок. Це говорить про те, що зростає не професіоналізація, а зростає масовість, цинізм, нахабність. Немає ієрархії, підпорядкування зверху донизу. Є просто вал найпримітивнішої форми бандитизму. І навіть «ідучи на квартиру», що виключалося в колишні часи, злодій ніколи не буде переходити з однієї кваліфікації в іншу».
«Крадіжка – це таємне викрадення майна. І стаття, і відповідальність, і терміни там нижче, ніж за розбій або грабіж. Якщо злодій колишньої формації, авторитет, вчиняє крадіжку з кишені або сумки, то ми точно знаємо, що у нього зі зброї тільки половинка леза, й абсолютно не для застосування як сили. І ми знаємо, що довести застосування цієї сили буде дуже складно. Суддя знає, що робиться це лише для підріза сумочки. Зараз злодій, ідучи на квартирну або кишенькову крадіжку, може спокійно, діючи в найпростішій зграї, захоплений зненацька, продовжувати свої дії, змінюючи кваліфікацію і не боячись влаштовувати розбій, грабіж, часто з бійками, з опором, з тяжкими тілесними, в тому числі такими, що спричинили смерть. Це говорить про відсутність професіоналізації і про те, що на сьогодні просто немає опору», – зауважив в ефірі 112 експерт.
У підсумку він підкреслив, що «порятунок тих, хто потопає, – справа рук тих, хто потопає». Відповідно, або зберегти своє майно, українцям потрібно не чекати «милості» від держави, а діяти самостійно. Наприклад, можна найняти консьєржа, охоронця, сторожа. Купувати технічні засоби для захисту майна.

Коментарi

Коментарiв