Науковець заявив про можливі руйнівні землетруси в Україні

722
Заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера на тлі землетрусів в Італії з трагічними наслідками наголосив, що Україна теж перебуває в зоні ризику.

Кендзера зауважив, що передбачити землетрус у часі неможливо у зв’язку зі складністю опису тих процесів.
«У рік ми фіксуємо в Україні і біля її кордонів близько 100 землетрусів. Однак левова частина землетрусів фіксується лише спеціальними, дуже високоточними приладами і очевидно, що люди їх не відчувають. Такий землетрус, який відбувся в Маріуполі, відчувається на нашій території раз на рік, раз на два-три роки. Хоча на нашій території були і набагато сильніші землетруси», – наголосив в ефірі 5 каналу експерт.
Зокрема він нагадав про землетрус 1875 року і землетрус 1927 року, що зруйнував фактично все чорноморське побережжя Криму: «Люди про це забувають, але не це страшно. Страшно, коли забувають про існуючу сейсмічну небезпеку ті люди, які зобов’язані захищати громадян, в тому числі і від землетрусів».
На тлі нищівного землетрусу в Італії він підкреслив, що на нашій території, на жаль, також можуть бути землетруси.
«Ми розташовані в тій самій зоні, що і Італія – це потужний сейсмоактивний пояс нашої планети, який утворився внаслідок того, що Африканська плита ніби тисне знизу вверх по карті, а Євразійська навпаки – рухається назустріч. Очевидно, що зіткнення таких величезних мас приводить до того, що виникають такі напруження, ці напруги реалізуються у вигляді рухів  і землетрусів. Землетрус, який відбувся в Маріуполі, відбувся на краю цього сейсмоактивного поясу, який на превеликий жаль охоплюю також і Карпати наші, і Одеську область, Миколаївську, ну і йде на Крим», – підсумував науковець.

Коментарi

Коментарiв