На Україну насувається грип, до якого населення не має імунітету

197
Завідувачка відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко повідомила, що вже у грудні цього року українцям варто остерігатися нового штаму грипу.

«Він не новий за своїми антигенними характеристиками. Але імунітету саме до цього штаму у населення немає. Тому дуже важливо, щоб ті люди, які належать до груп ризику, а це люди старші 65 років, люди з хронічною патологією, діти від 6 місяців до 5 років, школярі – це саме ті особи, яким небезпечно захворіти на грип, вони потребують щеплень протигрипозної вакцини саме для того, щоб не захворіти», – зауважила Мироненко.
За словами вірусолога, цей вірус грипу здатен викликати ускладнення пневмонії, бронхіти, а також може загострювати такі хвороби як бронхіальну астму, серцево-судинні хвороби.
Додамо, раніше у коментарі 24 Мироненко пояснила, як правильно лікувати вірусні інфекції.
«Противірусна терапія проти грипу є, це специфічні препарати на основі озельтамівіру та занамівіру – фірмові назви «Таміфлю» і «Релензна». Ці препарати в Україні зареєстровані, але їх використовують лише в тому випадку, коли є великий ризик розвитку ускладнень або відразу дуже тяжкий перебіг хвороби», – розповіла медик.

Коментарi

Коментарiв