МОЗ закликав українців готуватися до переходу на страхову медицину

164
Міністерство охорони здоров’я України анонсувало перехід на страхову медицину вже протягом трьох років.

«Переведення системи охорони здоров’я на страхову модель розпочнеться вже у 2017 році і триватиме 3 роки. Трансформація стартує із запуску сімейної медицини європейського зразка на базі існуючої первинної ланки української системи охорони здоров’я (поліклініки, амбулаторії, Центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги)», − ідеться в повідомленні прес-служби МОЗ.
Відомство пропонує надати громадянам України право самостійно обирати сімейного лікаря, при цьому скасовується прив’язка до місця проживання. Крім того, українці укладатимуть з лікарями прямі угоди, в яких буде визначений обсяг послуг, гарантованих і оплачених державою. Громадяни також отримають право змінювати сімейного лікаря, до обов’язків якого входитиме видання довідок у дитячий садок, школу, басейн.
Згідно з нововведеннями МОЗ, робота лікарів первинної ланки буде оплачуватися за подушним нормативом – залежно від кількості укладених лікарем угод і дотримання медичних протоколів лікування та діагностики. 
Крім цього, Міністерства охорони здоров’я має намір скасувати з 2017 року паперову звітність для лікарів первинної ланки та прискорити процедуру ліцензування медичних послуг, спростити і гармонізувати з європейським законодавством санітарні правила та норми для відкриття медичних практик.
Представник відомства наголосив, що запровадження нових податків чи страхових внесків не планується. Обов’язки технічного оператора перерахування бюджетних коштів виконуватиме прозора страхова агенція, що здійснюватиме документообіг із лікарями.

Коментарi

Коментарiв