Чи варто цього разу боятися летальних наслідків нового штаму грипу?

242
Експерт Інституту епідеміології інфекційних захворювань ім. Громашевського Алла Мироненко пояснила, чи імовірні летальні наслідки через цьогорічний штамп грип. 

За словами Мироненко, під час епідемічного сезону 2016-2017 років в Україні циркулюватиме штам вірусу грипу Н3N2 (Гонконґ). Особливо слід поберегтися дітям і людям літнього віку, які перебувають у зоні ризику. 
«Наступного сезону епідеміологи очікують на циркуляцію вірусу грипу Н3N2, який з’явився у 2014 році в Гонконґу. Для цього вірусу характерне те, що за рівнем захворюваності він викликає більш інтенсивні епідемії: людей може захворіти більше, ніж торік. Однак таких тяжких випадків, як минулого року, не буде, коли ми мали багато тяжких, летальних випадків. Їх зумовлював вірус грипу Н1N1 (Каліфорнія), що викликав тяжкі ускладнення саме в молодих дорослих людей», – цитує Інформаційний Акцент вірусолога. 
«В особливій групі ризику – діти, народжені після 2008 року (організм яких не стикався з даним штамом). Вони мають бути захищені найретельніше. У тих, хто зустрічається з цим вірусом уперше, можуть бути ускладнення у вигляді пневмонії», – наголосила експерт.
Крім того, вона зауважила, що, найбільш імовірно, перші випадки захворюваності в Україні розпочнуться вже у грудні, коли розпочнеться циркуляція вірусу грипу Н3N2 з високим ступенем імовірності розпочнеться вже в грудні. Епідемічного порогу циркулювання досягне в другій половині січня – першій половині лютого 2017 року.

Коментарi

Коментарiв