Зен Антіпоп: Якщо ти патріот України, то мова твоя – українська, а не «какаяразніца»

1241
Зен Антіпоп, блогер

Доволі часто доводиться чути від адептів «какойразніци» такий аргумент, мовляв, «главное не язык, а ценности, которые человек исповедует».

Безумовно так і є. Проте наукові дослідження виявили, що ці два показники людської свідомості демонструють на диво наочну кореляцію.

І я кажу навіть не про той факт, що зараз маємо війну та анексію саме на тих територіях, де жило найбільше російськомовних та найменше україномовних, і де також було найбільше в Україні російських й найменше українських шкіл.

Натомість я кажу про ставлення україномовних та російськомовних до Голодомору 1932-33 років. Річ у тім, що відповідь на це питання є важливим маркером, який визначає світогляд людини, а отже і цінності, які вона сповідує.

І ось що демонструють соціологічні дослідження, зокрема дослідження групи «Рейтинг» (див. чарт): серед україномовних відсоток тих, хто вважає Голодомор геноцидом українського народу складає 83% (лише 7% україномовних так не вважають). Натомість менше половини (лише 47%) російськомовних ствердно відповіли на це питання, і майже третина російськомовних НЕ вважають Голодомор геноцидом українців.

Як бачимо, мова спілкування таки визначає світогляд та цінності, або ж є наслідком відповідного світогляду, а отже й цінностей. Звісно, співпадіння тут не стовідсоткове, але тенденція чітка й однозначна.

І пишу я це не для того, щоби шельмувати російськомовних за мовною ознакою, а для того, щоб ми, нарешті усвідомили важливість мови зокрема, а також інформаційної та культурної складової загалом.

Якщо ти і справді є українцем, патріотом України, сповідуєш відповідні цінності тощо, то і мова твоя – українська, а не «какаяразніца».

Джерело: Zen Antipop

Коментарi

Коментарiв