Українці схвалюють плани посилити роль державної мови – дослідження

1008
76% респондентів позитивно ставляться до запровадження іспиту чи атестації для держслужбовців на знання української мови

В українському суспільстві немає несприйняття більшістю новацій, запропонованих у мовних законопроектах, які викликали резонанс у ЗМІ. Про це розповіла соціолог Ганна Залізняк у коментарі Українському тижню.

Посилаючись на дані опитування щодо мовної ситуації в Україні, проведеного на початку 2017 року за сприяння німецького Фонду Volkswagen, Залізняк зазначила, що 76% респондентів позитивно або в основному позитивно ставляться до запровадження іспиту чи атестації для держслужбовців на знання української мови.

Згідно з дослідженням, запровадження іспиту для отримання громадянства України підтримує 61%. Ще 88% позитивно ставляться до твердження, що кожен громадянин зобов’язаний володіти українською як мовою свого громадянства. 90% вважають її необхідною для всіх держслужбовців та керівників медзакладів.

Підтримка українізації у царині медіа, за словами соціолога, дещо менша, але цю думку поділяє також понад половина респондентів. Зокрема, щодо державної мови поширення та демонстрування фільмів – 63%, щодо української мови телебачення та радіомовлення з установленням квот для нацменшин – 67%, щодо видання друкованих ЗМІ державною – 68%, щодо мови реклами – 68%.

У дослідженні опитали способом особистого інтерв’ю понад 2 тисяч респондентів по всій Україні у лютому 2017 року, а також методом співбесід у межах фокус-груп у чотирьох містах: Києві, Харкові, Львові й Одесі.

Коментарi

Коментарiв