Екологи: Україні загрожує катастрофа через дії РФ у Криму

365
Дії РФ у Криму загрожують Україні екологічною катастрофою

Будівництво Росією мосту через Керченську протоку на окупованому Кримському півострові може призвести до екологічної катастрофи в регіоні. Про це повідомила прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим, передає Обозреватель.

У прокуратурі нагадали, що здійснюють процесуальне керівництво «у кримінальному провадженні за фактом порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України) суб’єктами господарської діяльності під час будівництва транспортного переходу до півострова Крим через Керченську протоку, що спричинило тяжкі наслідки для природного навколишнього середовища».

За словами фахівців, масштабні роботи в окупованому Криму можуть перетворити Азовське море в Чорноморську затоку.

«Різка зміна хімічного складу води призведе до загибелі багатьох живих організмів, зокрема, дельфінів, які занесені до Червоної книги. Отже, будівництво моста в протоці може призвести до регіональної екологічної катастрофи», – підкреслили у відомстві.

Також зазначається, що в порушення вимог Водного кодексу України та норм міжнародного права, будується об’єкт (міст через Керченську протоку – ред.), який викликає серйозну небезпеку екології Чорного і Азовського морів: забруднення, порушення природного відтворення водних біоресурсів та їхнє знищення.

Уточнюється, що зведення гідротехнічної споруди погіршить транспортні умови протоки і виникне ризик проходу транспортних засобів між опорами.

«За інформацією Інституту водних проблем і меліорації НАН України, орієнтовні збитки, завдані навколишньому середовищу Чорного та Азовського морів під час будівництва Керченського моста, за необхідності кріплення морських берегів, складуть не менше 10 мільярдів гривень», – підсумували у прокуратурі.

Коментарi

Коментарiв