Українці отримають вільний доступ до архівів КДБ

197
Директор архіву СБУ Андрій Когут повідомив, що відомство передасть документи КДБ до Українського інституту національної пам’яті, всі матеріали будуть також опубліковані в електронному вигляді у вільному доступі.
Українці отримають вільний доступ до архівів КДБ
«Документи репресивних органів будуть відкритими, ми передамо їх у цивільне відомство − Інститут національної пам’яті. Служба безпеки України остаточно розпрощається з чекістською спадщиною. Інформація про масові порушення прав людини, репресії і злочини комуністичного режиму буде у вільному доступі. Це один із ключових запобіжників, щоб тоталітарні практики і методи більше ніколи не повторилися», − заявив Когут в ефірі 112.
Він також додав, що Україна продовжить співпрацю щодо обміну документацією спецслужб комуністичних партій  з європейськими країнами. Нині найактивніші у цьому процесі Польща і Чехія. Когут підкреслив, що після того, як ВРУ ухвалила «Закон про доступ», в Україні майже вдвічі зросла кількість запитів до архіву Служби безпеки України, здебільшого щодо розшуку репресованих родин.
Раніше посаду директора архіву СБУ займав Ігор Кулик, проте він перейшов до Українського інституту національної пам’яті, щоб працювати над створенням архіву матеріалів радянських спецслужб.

Коментарi

Коментарiв