Українська митниця почала затримувати техніку Meizu і Xiaomi

442
Українські митники почали затримувати техніку низки виробників

Українська митниця почала затримувати при проходженні контролю техніку Meizu та Xiaomi, оскільки власники цих торгових марок звернулися до митниці із заявою про порушення прав.

Про це пише Аin.ua із посиланням на власні джерела.

Слід зауважити, що, відповідно до статті 398 Митного кодексу України, права інтелектуальної власності охороняються на підставі заяв правовласників, в цьому випадку – дистриб’юторів торговельних марок.

У митному реєстрі перераховані торгові марки та особи, які є їх офіційними представниками. Відтак, оформляючи посилку, митниця може перевірити, чи внесена торгова марка до реєстру, та чи є одержувач товару серед імпортерів у реєстрі, та виявити «ознаки порушення прав інтелектуальної власності». Якщо вони є, то митниця ставить оформлення на паузу до 10 робочих днів і зв’язується з правовласником.

Правовласник Meizu звернувся до митниці із заявою про порушення прав. Письмові звернення до ДФС щодо Meizu підписані Вікторією Цитович, яка раніше була директором «Цитрус Трейд», а зараз вказана у митному реєстрі як представник ТМ Meizu в Україні.

Напередодні з’явилася інформація про те, що таких же заходів вживає правовласник Xiaomi. Про випадки призупинення оформлення посилок повідомляли в співтоваристві Xiaomi Mi Community (займається підготовкою, локалізацією програмного забезпечення MIUI, на якому працюють телефони і планшети Xiaomi/Mi).

Коментарi

Коментарiв