Без жодного пострілу віддали Крим – у НАТО зробили несподівану заяву щодо анексії

1402
У НАТО запідозрили у зраді українських військових через анексію Криму

У НАТО почали обговорювати занепокоєння тим, що Україна без жодного пострілу віддала Крим. У зв’язку з цим постає питання про вірність присязі військових з країн пострадянського простору.

Згідно з інформацією Reuters, в Альянсі не на жарт переживають через чергові спроби Росії підірвати вірність військових у країнах Східної Європи, які входять у НАТО.

Зокрема, яскравим прикладом цьому є те, що напередодні колишній український адмірал Сергій Єлісєєв очолив Балтійський флот Росії. До  анексії Криму Росією Єлісєєв дослужився до високої посади в українському Чорноморському флоті.

2014 року Єлісєєв він був заступником командира українського флоту, який базувався в Криму, коли російські солдати без розпізнавальних знаків захопили українські судна. Замість опору він пішов на зраду і згодом отримав нову посаду – заступника командира Балтійського флоту Росії.

Видання нагадало також, що 2014 року російські солдати у Криму фактично «заходили у відчинені двері», багато українських солдатів зраджували присягу і переходили на бік ворога. Єлісєєв був лише одним із багатьох зрадників.

До цього часу Кремль і його маріонетки в Криму намагаються використовувати слабкі кадри в армії ЗСУ, щоб підірвати її здатність ефективно захищатися.

За словами командира НАТО, який побажав залишитись анонімним, Москва і зараз намагається використовувати цю кримську тактику і в інших країнах.

Також він додав, що НАТО гостро відчуває проблему з вірністю військових в країнах-учасницях, де живе багато етнічних росіян, зокрема в країнах Балтії.

Водночас Генеральний секретар НАТО Йєнс Столтенберґ заявив, що довіряє арміям Естонії, Латвії і Литви, додавши, що пильними треба бути завжди.

«Потрібно розвивати власні інструменти розвідки, щоб мати можливість помітити спроби підриву вірності наших сил», – підкреслив Генсек Альянсу.

Коментарi

Коментарiв