Кому з нардепів загрожує удар від НАБУ і ГПУ: думка експерта

270
Експерт зауважив, що вперше в історії України депутатський мандат і висока чиновницька посада перестали бути гарантією недоторканності

Е-декларації українських високопосадовців, розслідування корупції Генеральною прокуратурою і Національним антикорупційним бюро та направлення подань до Верховної Ради щодо зняття недоторканності – виховний момент і знак того, що під удар може потрапити будь-хто з політиків або чиновників. Таку думку висловив  виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень «Пента»  Олександр Леонов.

Експерт констатував, що вперше в історії України депутатський мандат і висока чиновницька посада перестали бути гарантією недоторканності, про що свідчить і позбавлення депутатського імунітету з чотирьох парламентарів, і кримінальне провадження проти очільника Державної фіскальної служби Романа Насірова.

«Це певним чином виховний момент, що під удар може потрапити будь-хто з політиків або чиновників. Приклад Насірова свідчить про те, що дуже високі посади вже не є гарантією недоторканності», – підкреслив політолог у коментарі 24.

Згідно з його прогнозом, уже цієї осені ГПУ внесе до Верховної Ради іще кілька подань на зняття депутатської недоторканності. Зокрема, очільник відомства Юрій Луценко вже анонсував таке подання стосовно члена «Опоблоку» Євгена Бакуліна, який фігурує у справі «вишок Бойка».

За словами експерта, не слід виключати і можливості внесення подань у зв’язку з перевіркою е-декларацій нардепів.

На думку Леонова, під приціл Антикорупційного бюро може потрапити будь-хто з політичних лідерів. Наприклад, щодо е-декларації Юлії Тимошенко, то всі бачать, що вона живе невідповідно до своїх статків, однак у декларації вказана тільки зарплата.

«Якщо буде доведено, що депутатський мандат вже не є гарантією від переслідувань, а навпаки – створює додаткові проблеми для бізнесменів, то багато хто не захоче мати такий головний біль. І це буде перший крок до відділення бізнесу від політики. Це не означає, що ситуація миттєво зміниться. Але коли у Верховній Раді засідатимуть політики, а бізнесмени лобіюватимуть свої закони, то наступний етап політичного життя – закони про лобізм, і це наближатиме нас до світових стандартів», – підсумував фахівець.

Коментарi

Коментарiв