Олександр Кочетков: Цього року в Україні станеться низка подій, що кардинально змінить її історію

1097
Політолог Олександр Кочетков

Про позитив.

Читачка емоційно висловилася в коментах, що у мене останнім часом в стрічці – один негатив. І як далі жити?

Тут така справа.

З одного боку, неабияка критичність моїх постів покликана хоч трохи компенсувати бравурність влади, у якій і економіка росте, і армія найсильніша в Європі, і корупцію вже майже перемогли. Залишилося тільки зібрати при Кабміні раду колишніх прем’єрів, і ось він, європейський рівень життя.

З іншого, розчарування тим, що відбувається, присутнє. Початково була надія, що досить запропонувати струнку концепцію перезаснування країни, очищення і оновлення влади. Ця ідея швидко опанує суспільством, її підхоплять прогресивні політики, підтримає середній бізнес, і Революція Переваги отримає свій логічний розвиток.

Не тут то було!

Більшість політиків, в тому числі і європейськи орієнтованих, нинішня система влади, яка передбачає збагачення її носіїв і маніпулювання електоратом, цілком влаштовує. Бізнес виживає тут і зараз, він не хоче замислюватися про майбутнє, тим більше, інвестувати в нього. Населення дезорієнтоване і схильне «потерпіти до приходу месії», який все сам забезпечить, а ідея самоврядування, що передбачає і тотальну законослухняність, і таку ж відповідальність, багатьох просто лякає. Так що все більш реальним виглядає підхід, коли новому керівництву країни доведеться брати суспільство за комір і жорстко ставити його на цивілізаційні рейки.

Але це не означає, що все погано і пішло воно за горизонт.

Наша коаліція «Народна Конституція» з початку політичного сезону планує розширювати свою діяльність по прийняттю нового Громадського Договору установчим чином. Додаються нові члени і нові напрямки роботи.

Громадськості поки вдалося відбити чергові спроби чиновників з МЕРТ посадити свого функціонера гендиректором Агентства з авторських прав і тим самим заблокувати реформу сфери інтелектуальної власності. І це теж безсумнівний позитив.

На самій вершині влади посилюються взаємна недовіра і відцентрові процеси. І це теж на користь здорових сил суспільства.

Я, як і раніше, впевнений, що в цьому році в Україні відбудеться низка знакових подій, що кардинально змінять політичні і громадські розклади. Тож боротьба триває, змінюються її форми, але не віра в неминучість перемоги патріотичного здорового глузду.

Джерело: Олександр Кочетков

Коментарi

Коментарiв