Росія не планує йти з Донбасу – експерт зробив тривожний прогноз щодо війни

542
Експерт пояснив, чи допоможе цілодобова місія ОБСЄ на Сході України

Аналітик Українського інституту майбутнього, політичний експерт Ігор Тишкевич пояснив, що буде свідчити про плани Росії піти з Донбасу. Про це він розповів, аналізуючи можливість реалізації ініціативи про цілодобову місію ОБСЄ на Донбасі.

«Якщо розставити ОБСЄ по всій лінії розмежування, то на це може просто не вистачити грошей. Ми пам’ятаємо випадки, коли спостерігачі ОБСЄ відмовлялися їхати туди, де стріляють, мотивуючи це тим, що там небезпечно. Вони фіксують часто постфактум», – підкреслив політолог у коментарі Апострофу.

Він також запевнив, що це корисно тільки з точки зору збору доказів, але не для забезпечення миру.

«Не думаю, що цілодобова місія що дасть з точки зору припинення вогню. Ось миротворчий контингент ООН, який, можливо, зможе розвести протиборчі сторони і стати на лінії розмежування і не пускати озброєних людей ближче, ніж кілометрів на 20 – це теоретично можливо», – висловив думку експерт.

Крім того, він зауважив, що миротворчий контингент ООН навправляється згідно з рішенням Ради безпеки ООН, миротворча озброєна місія ОБСЄ спрямовується за рішенням ПАРЄ. І у всіх цих структурах Росія має можливість блокувати рішення.

«Це вигідно і зручно, але це питання великих компромісів – пообіцяти Росії замість. Якщо це буде, то це перша ознака того, що Росія має намір Донбас залишати», – резюмував фахівець.

Коментарi

Коментарiв