Відомий конфліктолог порадив українській владі, як вести переговори з Кремлем

594
Сербський конфліктолог і тренер норвезького Центру імені Нансена Горан Лоянчіч

Відомий сербський конфліктолог і тренер норвезького Центру імені Нансена Горан Лоянчіч пояснив, як українській владі слід вести переговори з Кремлем і бойовиками незаконних збройних формувань на Донбасі. Про це він повідомив в інтерв’ю Громадському.

«Я можу сказати, що сам би робив, якби був українською владою. Я відкрито б запросив всі організації, будь-кого зі сходу України, хто захоче говорити, будь-кого, хто захоче говорити з Росії. Я б сказав, що це неможливо терпіти, це не на користь жодному з нас, це розриває країну, з цим треба щось робити», – підкреслив фахівець.

На його переконання, сторонам конфлікту треба вести переговори і шукати рішення. При цьому не важливо, чи буде це власна ініціатива України, США або Європи.

«Є ситуація до і після конфлікту. До – можна налагодити діалог, після – його слід оновлювати. Коли ви хочете його відновити, то, очевидно, хочете, щоб все було в ваших інтересах. Тому краще самим проявити ініціативу, а не чекати її від Брюсселя чи Вашингтона. Сидіти і чекати до чого ж вони домовляться – не найкраще рішення», – стверджує конфліктолог.

Крім того, він зауважив, що вирішення конфлікту має бути головним пріоритетом України.

«Ніхто не хоче жити на Донбасі в умовах воєнного конфлікту 30 років, слухаючи звуки вибухів… Люди прагнуть кращого життя незалежно від того, що написано в їх паспорті. Це слід брати до уваги», – резюмував експерт.

Коментарi

Коментарiв