Кремль робить жахливу ідеологічну помилку – польський політолог

479
Польський експерт переконаний - путінська команда робить жахливу ідеологічну помилку

Минулого тижня президент Польщі затвердив остаточні правки до закону про декомунізацію. Водночас, Держдума Російської Федерації назвала цей закон блюзнірським актом і підкреслила, що не можна пробачати тих, хто безчестить пам’ять солдатів Червоної армії. На думку політолога і професора Люблінського католицького університету Анджея Ґіля, це був абсолютно неправильний крок Росії, про що ідеться у статті Forsal.

«Росія ідеологічно тріщить по швах, її етнічне обличчя поступово змінюється, тому робити ставку на національну ідею, що ґрунтується на Другій світовій війні – помилково», – запевнив політолог.

Він підкреслив, що відновлювати загальнонаціональні цінності на традиції Другої світової війни ще й дуже ризиковано.

«Росія є державою, яка перебуває в жахливій кризі, але не в економічній, а в кризі ідентичності. Давайте пам’ятати про те, що етнічних росіян, тобто великоросів, у Росії все менше», – зауважив фахівець.

За його словами, не слід виключати, що приблизно через 20-30 років Росія може повністю змінити свій етнічний склад, тому, у зв’язку з цим, невідомо, чи ідея Другої світової є «привабливою» для народів Північного Кавказу, Поволжя або Сибіру.

До того ж, експерт висловив обурення, що  Росія дуже неправа, якщо вважає лише себе спадкоємицею Перемоги..

«Давайте пам’ятати принципову річ: це не росіяни, це СРСР, це десятки, сотні національностей. Це не Росія боролася у Другій світовій війні. Це СРСР боровся у Другій світовій війні», – підсумував Ґіль.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв