«Ви – запорука війни в Україні» – телеведучий різко звернувся до російськомовних

772
Остап Дроздов різко звернувся до російськомовних в Україні

Телеведучий Остап Дроздов, який нещодавно вигнав з ефіру відомого блоґера і журналіста Юрія Романенка за відмову говорити українською мовою, вперше прокоментував гучний інцидент.

Як підкреслив журналіст, в Україні із запізненням на 25 років стався прецедент – нарешті звернули увагу на катастрофічне становище державної мови, що викликало дискомфорт у російськомовних.

«Я звертаюся до російськомовних українців із благанням почути мене. Всі ці 25 років ви жили в шикарному, ідеальному мовному комфорті, який базувався на моєму дискомфорті, на дискомфорті мільйонів україномовних українців, які у власній країні є культурно дискримінованими і повинні терпіти засилля вашої мови. Мій прецедент поставив перед вами дзеркало. Ну що, приємно? Ось такий дискомфорт через вас відчувають україномовні українці вже чверть століття», – заявив телеведучий.

За його словами, запорукою війни в Україні є «російськомовні люди, які вперто ігнорують концепт єдиної державної мови».

«Ви, принципово одномовні російськомовні люди, можете бути чудовими людьми, здавати гроші на армію, ваші сини можуть служити у ЗСУ – але ви, самі того не розуміючи, є запорукою війни. Тому що ви, носії російської мови, ігноруєте українську, маркуєте мою країну як країну російського світу», – наголосив Дроздов.

«Ваша мова є мовою не тільки Пушкіна, але і Путіна. Ваша мова є мовою не тільки Достоєвського, а й лугандонского найманця. Ваш мова є мовою не тільки Цвєтаєвої, але і патріарха Кирила. Ваша мова робить мою країн країною російського світу. Свист куль і канонада градів звучить вашою мовою… Благаю вас, подумайте над цим», – зазначив журналіст.

Крім того, він закликав російськомовних громадян країни переходити на українську, оскільки це «питання боргу». Тих же, хто не володіє державною мовою, телеведучий прирівняв до «неповноважних громадян».

Ostap Drozdov під час ефіру передачі "Прямим текстом" вигнав зі своєї студії якогось дивака, який відмовився спілкуватись з присутніми державною мовою.

Опубліковано Єгором Гуськовим 22 липня 2017 р.

Щодо скандального ефіру, то він зізнався: зробив те, що вважав за потрібне.

«Уперше в історії українського ТБ гостро постало запитання: що робити з людиною, яка вільно володіє державною мовою, але демонстративно відмовляється нею говорити. Це не питання «не можу» – це свідома позиція «не хочу». Я зробив те, що відчув на той момент», – підсумував Остап Дроздов.

Кейс Дроздова1. Стався прецедент. Із запізненням на 25 років, але стався. Цей прецедент розпечатав ворота, які ретельно…

Опубліковано Ostap Drozdov 25 липня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв