25% переможців конкурсу до Верховного Суду – недоброчесні

360
За словами громадських діячів, 25% переможців конкурсу до ВСУ – недоброчесні

27 липня Вища кваліфікаційна комісія суддів України затвердила рейтинг 320 кандидатів на посади суддів Верховного Суду.

120 осіб стали переможцями конкурсу, серед них – судді, адвокати, науковці та фахівці із сукупним стажем. Про це повідомляє ВККС.

Загалом ВККС провела співбесіди у колегіях з 381 кандидатом. У результаті конкурсу, який тривав із 7 листопада 2016 року, складено рейтинг.

Учасники конкурсу склали професійні та психологічні тести, пройшли перевірки Національного антикорупційного бюро та Національного агентства з питань запобігання корупції, Громадської ради доброчесності тощо, зазначає комісія.

Після цього Вища кваліфікаційна комісія суддів надішле до Вищої ради правосуддя рекомендації про призначення 120 кандидатів суддями адміністративного, господарського, кримінального та цивільного касаційних судів у складі Верховного Суду – по 30 суддів у кожному.

За словами представника організації «Реанімаційний пакет реформ» Михайла Жернакова, 30 із 120, тобто рівно 25% із «переможців конкурсу» до ВСУ – недоброчесні.

«До оголошення рейтингу сьогодні недоброчесних кандидатів було 76 із 319, тобто 23,82%. Тобто якщо б переможців обирали випадково, а не ВККС, результат був би кращим», – підкреслив активіст.

30 із 120, тобто рівно 25% з "переможців конкурсу" до ВС – недоброчесні. До оголошення рейтингу сьогодні недоброчесних …

Опубліковано Mykhailo Zhernakov 27 липня 2017 р.

Хто радіє, що знявся Романюк, не поспішайте. Він тепер зможе голосувати в ВРП, а значить, там буде щонайменше 14 контрол…

Опубліковано Mykhailo Zhernakov 27 липня 2017 р.

Водночас, представниця Громадської ради доброчесності Галина Чижик зазначила, що «в Алли Лесько, завдяки якій суддя Майдану Віктор Кицюк залишився на посаді, за доброчесність і етику з 500 можливих балів щонайменше 352, а суддя-викривач Сергій Бондаренко, який пішов проти системи, на 90-му місці».

«Суддя В’ячеслав Наставний, який ухвалював політичне рішення у справі (Юрія) Луценка, в рейтингу на 2 місці, а правозахисник Олег Левицький до прохідної частини рейтингу не потрапити. Суддя Вищого господарського суду України Лариса Рогач, яка допомагала олігархам отримувати в Києві гектари заповідних земель, тепер буде продовжувати це робити у Верховному Суді», – наголосила Чижик.

«Антирекорд б’є саме адміністративна колегія ВККС, рекомендуючи 30 кандидатів, 9 з яких не є доброчесними за висновком ГРД», – зауважила вона.

Зрада – це коли в Алли Лесько, завдяки якій суддя Майдану Віктор Кицюк залишився на посаді, за доброчесність і етику з…

Опубліковано Halia Chyzhyk 27 липня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв