Своїми заявами Саакашвілі мстить Україні, а не Порошенку – публіцист

1166
Портніков запевняє, що своїми заявами Саакашвілі загрожує українсько-американським відносинам

Позбавлений громадянства України колишній очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі має повне право захищати свої права і політичну репутацію, але йому потрібно навчитися ставити державні інтереси вище власних амбіцій і поважати країну, яка надала йому притулок. Про це у статті Еспресо пише журналіст, публіцист і експерт із міжнародних питань Віталій Портников.

За словами Портнікова, рішення грузинської влади позбавити колишнього президента громадянства Грузії і рішення українського керівництва анулювати громадянство України слід розглядати не тільки з правової, але і з політичної точки зору.

«Обурення Саакашвілі не має перетворюватися на спроби нашкодити країні, громадянином якої він хоче залишитися і в любові до якої зізнається. Ніяк інакше не можна кваліфікувати заяву колишнього грузинського президента про правоту Дональда Трампа в питанні про втручання у президентські вибори в США», – зауважив фахівець.

Крім того, він звернув увагу, що тоді як Саакашвілі говорить про «брудні ігри, розпочаті деякими українськими олігархічними колами», він не може не знати, що єдиним політиком, який під час передвиборної кампанії у США оприлюднив дійсно значущу для Трампа інформацію про гонорари глави його штабу Пола Манафорта від Партії Регіонів, був найближчий соратник Саакашвілі Сергій Лещенко.

«А єдиним відомством, яке підтвердило цю інформацію, було НАБУ – відомство, яке очолює неодноразово підтриманий Саакашвілі Артем Ситник і в якому працює соратник Саакашвілі Гізо Углава. Невже ці люди – пішаки у «брудних олігархічних іграх»? І якщо таке твердження не зрада, то що таке зрада?», – підкреслив журналіст.

На його переконання, своїми заявами Саакашвілі мстить Україні, а не Порошенку, як він думає. Більше того, у своєму егоцентризмі він загрожує тій підтримці, яку американці надають Україні, намагаючись роздобути увагу Трампа.

«Коли він говорить про ціну, яку Україна нібито повинна заплатити за «некомпетентність своїх лідерів і підкилимні ігри», чи знає він, що цю ціну будуть оплачувати не Порошенко і навіть не Лещенко з Ситником. Її будуть оплачувати прості українці, які захищають свою країну і потребують підтримки – перш за все військової. Саакашвілі має повне право захищати свої права і політичну репутацію – і в судах, і в ЗМІ. Але йому потрібно навчитися ставити державні інтереси вище власних амбіцій і поважати країну, яка надала йому сховище у важкі для нього часи – навіть якщо він посварився із президентом цієї країни», – підсумував публіцист.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв