Українській медицині потрібен диктатор – Комаровський

312
Комаровський переконаний - медицині України потрібен справжній диктатор

Громадяни України за 2016 рік зі своєї кишені заплатили 3 мільярди доларів за ліки із недоведеною ефективністю, тобто за «фуфломіцини». Приблизно 2 мільярди віддали за хороші ліки, однак вони були не потрібні, і ще 1 мільярд заплатили за нікому не потрібні аналізи. Іще 1 мільярд – за непотрібні операції. Про це заявив відомий педіатр, кандидат медичних наук Євгеній Комаровський.

«Невже ви вважаєте, що ті, хто збирає ці гроші, так просто їх віддадуть і дозволять реформувати медицину?», – підкреслив лікар в ефірі ZIK.

На цьому тлі, запевнив він, реформа медицини повинна полягати у тому, щоб наступного разу ці мільярди пішли в правильному напрямі.

«Ліки без доведеної ефективності не повинні продаватися в цивілізованій країні. І досить грати в демократію! Оскільки нормальна реформа медицини – це сказати в наказовому тоні, на що в бідній країні, що розвивається, люди мають тратити гроші, а на що – ні!», – додав Комаровський.

За його словами, він не може зрозуміти, хто до сьогодні заважав десяткам українським науково-дослідним інститутам створити прийнятні протоколи лікування.

«В Україні 99 % лікарів є абсолютно адекватними, і можуть вирішити 99% проблем. Є тільки 1% вірогідних проблем, які можуть виходити за межі протоколу. Наприклад, я можу навчити педіатрів, як потрібно лікувати дітей, маючи при цьому тільки 50 видів ліків, більше не потрібно. Але, якщо вони будуть використовувати тільки ці ліки, і не призначати близько 200-от видів аналізів, то велика кількість лабораторій, аптек закриються», – наголосив педіатр.

Тому, переконаний фахівець, медицині України потрібен диктатор, який скаже усім, що лікувати потрібно саме так.

«Зараз я вчу батьків, як не потрапляти у це все, та мінімізувати контакти з системою охорони здоров’я, натомість максимально взяти на себе вирішення проблем зі здоров’я дитини», – підсумував медик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв