Кремль переходить до плану «Б» проти України – Вітмор

852
Путін вирішив змінити стратегію щодо "захоплення" України?

«Планом А» російського президента Владіміра Путіна щодо України було захопити всі території так званої «Новоросії», побудувати «міст» до Криму суходолом і використовувати східну Україну як плацдарм. Однак нині Кремль переходить до плану «Б». Таку думку висловив політичний оглядач Радіо Свобода в Празі Брайан Вітмор.

За словами оглядача, перший план Кремля провалися, коли мешканці Східної України довели, що вони все ж таки більш віддані Києву, ніж очікувалось, та коли українські Збройні сили продемонстрували значно кращий рівень підготовки, ніж хтось міг собі уявити.

«Тоді Кремль перейшов до «плану Б», який полягав у тому, щоб змусити Київ реінтегрувати контрольовані Москвою частини Донецької та Луганської областей в децентралізовану та внутрішньо паралізовану Україну», – підкреслив Вітмор.

Однак, додав він, тоді Президент Петро Порошенко унеможливив отримання Москвою того, що вона хотіла від Мінських домовленостей.

Тому, імовірно, наразі Кремль виконує «план Б» – свіжу спробу дестабілізувати Україну одразу на декількох фронтах.

«Російська некінетична війна 21-го століття проти Заходу вимагає некінетичних методів стримування, які б були характерними для 21-го століття. Сусіди Росії це зрозуміли. І нам всім треба у них повчитися», – закликав фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв