Шантаж Європи провалився: як РФ програла Україні газове питання

494
Україна повністю звільнилася від газової залежності від РФ - російська журналістка

Російська Федерація намагається пояснити оголошення санкцій проти США відповіддю на спробу Сполучених Штатів витіснити росіян з європейського газового ринку, однак насправді РФ і сама вже сильно втратила свої позиції в Європі. Про це розповіла російська журналістка Юлія Латиніна.

«Щодо санкцій, оголошених США, у нас як завжди посипалися найдивовижніші пояснення. Мені взагалі наші політики, знаєте, кого нагадують? Ось, уявіть собі, сидить людина. Один раз він кинув до сусіда через паркан дохлу кішку, іншого разу написав щось на його воротах. Втретє підпалив курник. У четвертий раз отруїв собаку. А потім сусід проти нього оголошує якісь санкції. Тут наша людина встає і каже: «Це тому, що мене не люблять», – зазначила Латиніна, передає Апостроф.

«Ну, дохлих кішок кидати не треба. Собак труїти не треба. Тоді, може бути, до тебе будуть інакше ставитися, оскільки справа не в тому, що це мене не люблять, справа в тому, що це ти когось не любиш. А ненависть – це те почуття, яке рідко залишається без взаємності», – підкреслила журналістка.

Вона також нагадала, що російський влада пояснила нові санкції спробою американців зайти на європейський газовий ринок. Саме тому, за версією влади РФ, США оголосили обмеження, які, у тому числі, завадять будівництву Північного потоку-2.

«Я хочу зауважити кілька речей. Перше. Ми вже дуже сильно втратили європейський ринок, хоча останнім часом «Газпром» знизив ціну і почав цю частину ринку відновлювати. І втрата нами нашої частки на європейському ринку пов’язана аж ніяк не з зусиллями американців, а вона пов’язана з непередбачуваною газової політикою Росії, яка всім демонструє, що газ – це зброя, яку вона збирається вживати на власний розсуд», – наголосила публіцистка.

На цьому тлі вона додала, що внаслідок цих дій такі країни як, наприклад, Литва, які ще недавно повністю на 100% залежали від російського газу, так-сяк обзавелися своїми газовими терміналами, щоб не залежати від шантажистів. Така країна як Фінляндія, яка навіть в СРСР спокійно споживала російський газ, зараз дуже скоро стане газонезалежною.

«А така чудова країна як Україна, яка вживала взагалі 50 мільярдів кубометрів газу в рік, вона зараз споживає весь цей газ по реверсу з Європи. І коли ми спробували обмежити після Майдану поставки цього газу до Європи, щоб його не вистачило Україні, ми тільки завдали собі шкоди на мільярди, а Україна остаточно звільнилася від газової залежності від Росії», – підсумувала російська журналістка.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв