«Ситуація катастрофічна» – експерт вказав на небезпечну ситуацію з патронами в Україні

411
Україна терміново потребує стрілецьких і артилерійських боєприпасів малого калібру

Нині Україна потребує стрілецьких і артилерійських боєприпасів малого калібру, а також 152-мм артилерійських боєприпасів, які не виробляють у нашій країні. Про це в інтерв’ю Народній правді повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець.

«Це дуже гостра проблема, тому в кінці минулого року була затверджена програма відновлення боєприпасної галузі, яка стосувалася, в першу чергу, великокаліберних боєприпасів для артилерії. Але фінансування цієї програми вперлося в відсутність кошті», – підкреслив Згурець.

Він також зазначив, що частина коштів, про які говорив Президент України Петро Порошенко, анонсуючи створення патронного заводу, піде на закупівлю боєприпасів.

«Однак, я не можу сказати, що будівництво почнеться вже завтра, тому що поки я не знайшов підтвердження початку якихось тендерних процедур, пов’язаних з боєприпасним виробництвом», – додав фахівець.

За його словами, якщо б бойові дії тривали б із такою ж інтенсивністю, як 2014 року, то основні категорії стрілецьких боєприпасів були б вичерпані всередині 2016 року.

«За великим рахунком, якщо вести бойові дії протягом року, то потреба в стрілецьких боєприпасах обчислювалася б мільярдами. Така ж потреба, проте не в мільярдах, а в десятках тисяч у нас існує і для боєприпасів великого калібру. Боєприпаси нам необхідні», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв